جشن بزرگ کتاب و کودک


جشن بزرگ کتاب و کودک به مناسبت نوزدهمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران توسط اداره کتابخانه های عمومی شهرستان دزفول در محل کتابخانه عمومی رودبند برگزار شد.

در این مراسم که با استقبال بی نظیر مردم و کودکان روبرو بود، برنامه هایی از قبیل قصه خوانی برای کودکان توسط خاله آذر و عمو محمد، اجرای تئاتر کودکانه، سخنرانی برای والدین شرکت کنندگان در جشن در خصوص مطالعه مفید و نقش والدین در عادت کودکان به مطالعه توسط کارشناسان ارشد کتابداری و اطلاع رسانی خانمها زهرا بیتانه و سارا سعیدی زاده، اهدای کتاب و تغذیه سالم، نمایشگاه کتاب، نمایش مطالعه در زندگی عشایر و غیره در ۶ نوبت از ساعت ۸٫۳۰ صبح الی ۱۹ اجرا گردید.

فروزان مهران پور، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان دزفول، پیام جشن کتاب و کودک را بدین صورت بیان کرد که: با هر شیوه ای می شود زندگی کرد و کتاب را می شود وارد هر زندگی کرد.

وی افزود: انس بیشتر کودکان به مطالعه و کتاب با ورود دسته جمعی به محل کتابخانه و همچنین تاکید به ضرورت مطالعه از طریق نمایش و قصه از دیگر اهداف برگزاری این مراسم می باشد.

همزمان با اجرای برنامه های فوق که با حضور آقای احسانی نیا، سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان دزفول، آقای آوائی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و دیگر اعضای انجمن کتابخانه های عمومی و سایر مسئولین شهری همراه بود، از کتابدار نمونه شهرستان آقای حمید مشک مسجدی و همکار نمونه آقای غلامرضا شه عابدی با اهدای لوح و هدیه تقدیر بعمل آمد.

همچنین از اعضای نمونه کتابخانه های عمومی شهرستان، برندگان مسابقه پرنیان عصمت و تنها برنده نابینای مسابقه کتاب نابینایان در خوزستان ، سرکار خانم راضیه عروه با اهدای لوح و هدیه تقدیر بعمل آمد.تاریخ : جمعه 27 آبان 1390 | 11:07 ب.ظ | نویسنده : علیرضا شیری مسئول كتابخانه | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.